top of page

HakkımızdaÖğrenen Mutlu Bireyler Merkezi (ÖMB) Kıbrıs’ta yaşayan çocuklara sanat, bilim ve teknoloji dallarında hizmet veren fiziki bir merkezdir. 

 

Gönüllü bir ekip tarafından kurulup yönetilen, kar amacı gütmeyen ve kamu yararı gözeten ÖMB, günümüz modern öğrenim sistemlerine erişimi zor olan, Kıbrıs’ın kırsal kesimlerinde yaşayan çocuklara da görerek - deneyerek öğrenecekleri, öğrenirken de mutlu olacakları fırsatlar sunmaktadır. 

 

ÖMB, Kıbrıs’taki okul öncesi ve ilköğretim okullarındaki öğretmenlerle de çalışmakta, onlara görevli bulundukları okullarda öğrenimi daha eğlenceli kılmaya yardımcı olacak sistem ve malzemeleri inceleyip, kendilerini geliştirebilecekleri fırsatlar sunmayı hedeflemektedir.

 

 

ÖMB olarak amacımız; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, mutlu, öğrenmeyi seven, araştıran, sorgulayan ve kendi ayakları üzerinde durup önce kendilerine, daha sonra da çevrelerine faydalı bireyler olmalarına katkı sağlamaktır.

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi (ÖMB), 25 Ekim 2016 tarihinde bakanlar kurulunun kararı ile kurulmuş, 10 Kasım 2016 tarihinde şirketler mukayyitliği tarafından tescil edilmiş ve 28 Şubat 2016 tarihinde ise bakanlar kurulu kararı ile “hayır kurumu” olarak ilan edilmiştir.

bottom of page